KOFE a jeho malá aktualizace webu…
Naše stránky aktualizujeme tak 4x do roka, je to proto, že náš hlavní portál je dnes prostě FACEBOOK. A ten kdo nás nemá na FACU, tak 4x ročně mu to určitě stačí. Aktuálně máme více volna a nemáme plánované žádné vystoupení. Přípravy podzimu jsou v plném proudu, takže dnes nehrajem…. ale zítra klidně můžeme….

Přichází pomalu podzim a já věřím, že to bude stejné skvělé období jako bylo jaro a léto… A jak proběhlo to tepelné období ?
M@arie odjela před létem do Francie a na její místo nastoupila Verč@. Hned v zápětí nás parádně začal kočírovat se svou baskytarou St@nda z kapely POCITY. Občas jsme si s Vlnou zahráli na DUO. Taky někdy jsme byli TRIO, dokonce v jednom víkendu TRIO vždy v jiném složení, ale nakonec jsme skoro celé léto projeli jako čtyřčlenná kapela, tedy KVARTET. Nicméně konec prázdnin dostal největší koule v začlenění Honzy Šebely Met@l@, bubeníka kapely Bujabéza. Nový člen aktuálně sedí na Cajonu někde vzadu uprostřed a já zírám co z toho leze. M@rie je pomalu zpět a tak jednoduše KOFE@VLNA je nyní folkBanda s třemi, čtyřmi, pěti a více členy. Sám jsem zvědavý v jakém složení budeme doprovázet padající listí v přicházejícím podzimu.

A na co si letmo vzpomenu? kdo to dočte je vytvrvalý hodný člověk…

Duben: zažili jsme kratochvíli v TÉ & CAFÉ KRATOCHVÍLE, kde jsme zahráli v improvizované sestavě 6-ti členů. KOFE@VLNA, M@rie, St@nda, Verč@, host Honz@ Přeslička (EPYDEMYE). Celkově to vyšlo super a byla to taková předzvěst povedené letní sezóny… následnou kalbu v hospůdce Chaloupka rozebírat nebudu, ale jak říká Verč@ „prostě boží“.

Květen: několik koncertů základní čtyřčlenné sestavy… jó byl 1.MÁJ kapely čas… Musím říct, že obklopit se muzikanty, kteří ikdyž nemají skoro s KOFE@VLNA nic nazkoušeno, tak jdou do toho je jednoduše radost.

Červen: kalení na FolKališti, tentokrát jen jako DUO, což bylo po čase výživné zpestření a na tento festival bych se rád opět vrátil… v plném obsazení. Nezapomenutelný zážitek bylo ještě hraní pro děti ve školce v Kroměříži. Zde jsme jako duo KOFE@VLNA ačkoli s nulovými zkušenostmi hrdě ústáli nápor překrásných úsměvů a spontaních reakcí většiny dětí, kde hned poznáte jak na tom jste. Dále je zajímavé, že na překrásných místech, kde byli akce HUKVALDSKÝ BRNKOT  a MUZICÍROVÁNÍ POD LYSOU HOROU bylo nezvykle málo lidí… velká škoda… Červen byl uzavřen festivalem POD KOMÍNEM, pro mě jednou s nejlepších akcí celého roku. Festival je položen přímo pod komín pivovaru v Záhlinicích a to už samo o sobě stačí aby byl festival velkým zážitkem. O skvělé hudební obsazení se postaral VLNA a musím říct, že si dokázal perfektně poradit i s dvouhodinovým skluzem, a to tak profesionálně, že to sedlo vlastně vše na minutu. Békání v pivovarských sklepích a v noci u ohně je další z velkých srdcovek festivalu. Chci tím popřát festivalu aby se dál rozvíjel a přilákal nové návštěvníky v dalších letech… má mou velkou podporu a chci být u toho…

Červenec: navštívili jsme pohodovou akci NASAVRKÁNÍ, děkujeme kapele STRUNOVRAT. Jsme rádi, že můžeme podpořit akce, které jsou teprve v plenkách, ale jsou profesionálně zorganizované a mají potenciál vyšší návštěvnosti v dalších letech,  jinak by je neuváděl skvělý Míra Ošanec :-). Velký návrat jsme udělali v polovině července, kde jsme zahráli na hlavním pódiu amfiteátru v Náměšti na Hané na 2. ročníku festivalu NÁMĚŠTSKÝ GONG. Tato akce si zatím drží neporazitelnost v teplotě vzduchu na slunci i ve stímu. Pokud bychom nepolévali vodou z konve kotel dvou až tří posluchačů pod pódiem, tak bychom se polévali sami během hraní. Naštěstí pro nás už voda nezbyla a tak zvukař nemusel zasahovat :-). Zklamání bylo množství lidí… snad bude líp nebo spíš nic. Pro nás, kteří jsme zažili ZAHRADU stačilo zavřít oči a měli jsme plný amfík, ale kdo nezažil tak nevím co si vybavil, když jsme tam hráli vlastně pro nikoho. V zázemí měli dobré pivečko a tak padla domluva s Met@lem s kapely Bujabéza, že si s námi může zabušit. Nastěstí si to pamatoval a padl termín zkoušky hned po srpnové dovolené. Poslední červencové hraní bylo na festivalu VE STŘEDU v Café Práh v Brně. Všechny dosavadní koncerty v Café Práh, kde se často vracíme byli vždy výborné, zejména na výborné publikum a organizaci. Tentokrát to byl další vyšší level a musím říct, že to dělají v tom Brně dost dobře.

Srpen: Dovolená…. po dovolené nás čekali dva srpnové víkendy a v nich 6 koncertů, takže nabitá sluneční energie se mohla pěkně zužitkovat. Na rozjezd jsme zavítali na DŘEVOHOSTICKÝ FOLKÁČ, kde nevím jestli mám rád více část před pódiem nebo za pódiem. Před pódiem je vždy vřelé publikum, výborný zvuk a ikdyž lidí třeba nepříjde tolik, je tam vždy super atmosféra a spoustu známých tváří, které rád vidím. Za pódiem je zase neuvěřitelný servis a za to velké díky organizátorům. Nejvíce toho využil VLNA a proto věřím, že se brzy zase v Dřevohosticích potkáme v části před i po :-). Následoval koncert v Ratibořicích U MLÝNA, který měl začít v 16:00 a pro nás pracující to byl šibeniční čas začátku. Cesta byla naštěstí průchodná a naše dvě auta se U MLÝNA setkala 10minut před začátkem. Hraní díky zvukaři bylo pohodové a zapadlo do atmosféry dvorku mlýna. Co nezapadlo bylo množství vos, které si přelétali od koláčku, piv k nástrojům a zpět. Nicméně i tento zážitek a sázka v kapele, kdo bude první opíchaný stojí za zmínku. Vyhrál St@nda, toho píchla vosa sice o 14 dní později, ale má to tam. Následoval koncert v Chrudimi na festivalu CHRUDIMSKÝ ZVONEK, zde jsme se nemohli zdržet kvůli přejezdu zpět do Olomouce. Jednou větou to ale můžu zhrnout. Parádní zvuk pana Chramosty a servis pro učinkující jak pro hvězdy. Přejezd do Hluboček u Olomouce v poho a hraní Folku na letním před Věrou Martinovou rovněž. Krátké, ale bylo a potkat Míru Ošance a Stráníky mi nahradilo pár písní na které nám nezbyl čas několikánásobně. A jak jinak uzavřít léto? tak, že se zůčastníte  MOHELNICKÉHO DOSTAVNÍKU. Letos jsme tento festival zahajovali a to koncertem na Bouzově. Byl jsem tam naposledy ročníky 2009, 2010, ale již příští rok nechci vynechat. Západ slunce, zvuk vyjímečné kapely řízen panem Chramostou, to vše v prostorách vskutku pohádkových to je lákadlo, že to stojí za to být tam. Druhý den následoval koncert na Duhové scéně, kde už můžu hrát poslepu jak to tam znám. Ale byla by to škoda, protože na nás chodí více a více lidí, pro které mám vždy schovaný nějaký ten prdlý kontakt. Nevím jestli by to fungovalo stejně i na hlavní scéně, tož to se musí vyzkoušet. Tím chci poděkovat za Duhovou podporu, ještě teď mám úsměv na tváři. Přesun na poslední koncert do Loděnice v Piešťanech byl náročný, ale rovněž to stálo za to. Vidět narvanou masivní hlavní scénu, kde se choulí pan Nedvěd s kapelou, bylo skutečně něco. Najednou jsem uměl všechny jeho písničky, a také řval. Škoda, že tím utrpěla malá, skutečně kulturní scéna, kde jsme si střihly krátký, ale svižný koncert v plné sestavě. No zbytek Mohelnického dostavníku už se kapely moc netýká tak to můžu tady típnout.

taky toho mám dost KOFE

PS: připravované koncerty v městech – OLOMOUC, BRNO, FRÝDEK-MÍSTEK, PRAHA, ZLÍN, OPAVA a další… a hlavně VLNY KÁVY a VÁNOČNÍ ČAJFOLK 😉 (dopsal VLNA)